Infrastruktūros diagnostikos sistemų įrengimas

Įgyvendinimo data: 2014-08-07

Projekto numeris - VP2-5.1-SM-02-V-01-001

Finansavimo laikotarpis - 2007–2013

Projektui skirto finansavimo ES fondų dalis - 9 930 758,61 €

 

Pagrindinis projekto tikslas – atnaujinti ir patobulinti Lietuvos geležinkelių diagnostikos sistemą.

Įsigytu šiuolaikiniu savaeigiu kelio geometrinių parametrų matavimo įrenginiu – kelmačiu vagonu su automatiniu duomenų šifravimu ir analizavimu tikrinami beveik visų Lietuvos geležinkelių kelių geometriniai parametrai.

Įrengtas poligonometrinis tinklas paspartina priežiūros darbus, inžinerinius tyrinėjimus, kelių remonto ir naujų kelių bei peronų statybos darbus.

Įsigyta diagnostikos įranga padeda vykdyti visas geležinkelio infrastruktūros kontrolės ir diagnostikos funkcijas, o akredituota laboratoriją atliekama prietaisų patikra ir kalibravimas, kas palengvina ir sutrumpina darbą.

Įdiegta vieninga diagnostikos sistemų duomenų apdorojami ir saugojami bandymų, testavimų metu gaunami rezultatai bei kiti duomenys, todėl pagerėjo sąlygos operatyviai ir suderinamai administruoti visą diagnostikos procesą.

 

Sukurta nauda. Įgyvendinus projektą įrengtos infrastruktūros diagnostikos sistemos. Sistemos veikimo patikimumas – tiksli ir objektyvi informacija apie geležinkelio kelio ir infrastruktūros parametrus, konstrukcijų bei įrangos diagnostika ir laiku atliktas jų remontas, darbuotojų mokymai ir kvalifikuotas darbas.

 

Projekto vykdytojas - AB „Lietuvos geležinkeliai“

 

Plačiau